قسمت اول بررسی اصل دوم قانون اساسی
موضوع : مستند
5
قسمت اول بررسی اصل دوم قانون اساسی مجلس بررسی نهایی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران یا همان مجلس خبرگان قانون اساسی پس از پیروزی انقلاب در پی انتخابات تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۵۸، در روز ۲۸ مرداد ۱۳۵۸ با ۷۵ نماینده تشکیل شد. ریاست آن بر عهده آیت الله حسینعلی منتظری بود . وظیفهٔ آن بررسی نهایی قانون اساسی، برای تصویب توسط مردم بود. درابتدا قرار نبود مجلس خبرگان قانون اساسی تشکیل شود و قرار بر این شده بود که تکلیف قانون اساسی با همه‌پرسی مشخص شود، اما پس از صحبت‌های فراوان تصمیم بر این شد که این قانون در مجلسی با نام موسسان طرح و پس از بررسی تصویب شود. قانون اساسی قانون پایه هر کشور و معرف درونیات حکومتی آنجاست که از اهمیت بالا برخوردار است. به همین خاطر در قالب 《تاریخ شفاهی ایران》 جلسات بررسی و تصویب قانون اساسی برای اولین بار از شبکه مستند پخش می شود. تاریخ شفاهی ایران هر روز به جز جمعه ها ساعت 18:30 از شبکه مستند پخش می شود.
    کانال : سپهر رشیدیان یزد
شنبه, 11 دی 1395
زمان : 29:44
بازدید : 1537

مجلس بررسی نهایی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران یا همان مجلس خبرگان قانون اساسی پس از پیروزی انقلاب در پی انتخابات تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۵۸، در روز ۲۸ مرداد ۱۳۵۸ با ۷۵ نماینده تشکیل شد. ریاست آن بر عهده آیت الله حسینعلی منتظری بود . وظیفهٔ آن بررسی نهایی قانون اساسی، برای تصویب توسط مردم بود. درابتدا قرار نبود مجلس خبرگان قانون اساسی تشکیل شود و قرار بر این شده بود که تکلیف قانون اساسی با همه‌پرسی مشخص شود، اما پس از صحبت‌های فراوان تصمیم بر این شد که این قانون در مجلسی با نام موسسان طرح و پس از بررسی تصویب شود. قانون اساسی قانون پایه هر کشور و معرف درونیات حکومتی آنجاست که از اهمیت بالا برخوردار است. به همین خاطر در قالب 《تاریخ شفاهی ایران》 جلسات بررسی و تصویب قانون اساسی برای اولین بار از شبکه مستند پخش می شود. تاریخ شفاهی ایران هر روز به جز جمعه ها ساعت 18:30 از شبکه مستند پخش می شود.

به اشتراک گذاری در :
ارسال به توییتر     ارسال به گوگل پلاس     ارسال به فیسبوک     ارسال به کلوب    
کد قرار دادن ویدیو در سایت شما: video_url: '/images/video/1/Bidari2/Barresi-Qanone-Asasi-01.mp4', video_url_text: encodeURIComponent('360p Quality'),
کد QR :
Qr Code

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

    کلیه حقوق محفوظ می باشد. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.